Sport

Nehéz héten van túl a Csobánka SE csapata

Nehéz hete volt a Csobánka SE játékosainak, hiszen csapatunk egy hét alatt három mérkőzést játszott a megyei bajnokságban. A csapat fejlődése meccsről meccsre látványosabb. Az eredmények nem tükrözik a mutatott játékot, hiszen a Tahi elleni vesztes gól, ahogy arról beszámoltunk, egy szerencsétlen egyéni hibának volt köszönhető.

Szeptember 15-én, szerdán a Solymár SC ellenfele volt csapatunk Pilisszentivánon. Több, mint 50 néző kísérte el a fiúkat, akik nagyon szép játékot mutattak, a mérkőzés döntő részében mezőnyfölényben játszottunk. Számtalan helyzetet alakítottunk ki, de ezeket sajnos nem sikerült góllal befejezni, az ellenfél viszont gólra váltotta a kapura tartó lövéseit. Sajnos a csapat mentálisan elfáradt, így a 60. perc után egy mélypontja következett a meccsnek, és 10 perc alatt kaptunk három gólt. A csapat erejét mutatja, hogy nem adták fel, támadtak tovább, és a szépítés össze is jött Horváth Beni góljával, így alakult ki a fájó 5-1-es végeredmény.

Szeptember 18-án, szombaton pedig Pomázra látogattunk, ahol a Pomáz Ico SE II. ellenfeleként léptünk pályára, szintén számos csobánkai néző buzdítása mellett. A mérkőzés gyors gólváltással kezdődött, tizenegyesből Járóka Feri volt eredményes, de sajnos az ellenfél is kapott egy büntetőt, amivel kiegyenlítettek, majd a zavaradottságot kihasználva vezetést is szereztek. A fiúk nem adták fel, és egyre erősödő mezőnyfölényüket gólra váltották, Horváth Dávid kiegyenlített, majd Járóka Feri megszerezte a vezetést újra. Előnnyel mentünk a szünetre. A második félidőben sajnos nem sikerült az előnyt növelni, annak ellenére, hogy a játékunkban továbbra is benne volt a gól. Viszont a félidő közepére a fáradtság jelei mutatkoztak a csapaton. A középpályát nagyon könnyen játszotta át az ellenfél, így hamar felértek a kapunk elé. Először szögletből egyenlítettek, majd egy távoli lövés előre pattant ki Horváth Leo kapusról, aki több fontos védést is bemutatott addig, de a 77. percben az ellenfél büntetett. A csobánkai fiúk küzdöttek a meccs végéig, de a mentális fáradtság a végén már több meggondolatlan lépésbe is belehajszolta őket. 4-3 lett a vége, igazi rangadó hangulatban.

Pest megyei IV. osztályú felnőtt bajnokság, Nyugati csoport
Helyszín: Pomáz, Pomáz-ICO SE Sporttelep
Időpont: 2021. szeptember 18. – 13.00

Pomáz-ICO SE II. – Csobánka SE 4:3 (2:3)

Pomáz-ICO SE II.
Szenyita – Kovács M. (Fekete B.), Tóth A., Tóth G., Bábolnai, Bota, Szenczi (Rábai), Sármány (Csörgey), Pongrácz (Fekete D.), Mudra, Bokor

Csobánka SE
Horváth János – Serbán Alexande, Járóka Ferenc, Horváth Dániel, Horváth Árpád, Horváth Dávid Márió, Horváth Benjámin Salamon, Horváth Zsolt (Horváth András), Horváth Roland Alex, Horváth Attila (Pap László Krisztofer), Kovács Krisztián Béla (Bobák Norbert)

Játékvezető: Kele Ádám
Asszisztens: Laczkó Zoltán

Gólszerzők: Kovács M. (16., 18.), Tóth A. (54.), Bokor (77.) ill. Járóka Ferenc (12. b., 45.), Horváth Dávid Márió (34.)

Összességében elmondhatjuk, hogy a játékunk sokat javult ezen három mérkőzés folyamán. A helyzeteinket sikerült gólra váltani. A csapat tud egységesen és szervezetten fellépni, megzavarni az ellenfelet. A mentális fáradságot kell legyőzni és kitartani 90 percig.

Most kell a szurkolóknak nagyon erősen a csapat mellé állni, támogatni őket.

Szeptember 26-án, vasárnap 16 órától Nagykovácsi lesz a vendégünk. Nehéz mérkőzés vár ránk, nagy a győzelmi kényszer a még veretlen vendégek ellen.

Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű újraindítani a versenysportot Csobánkán. Támogassuk csapatunkat! Álljunk mellettük, jöjjünk minél többen vasárnap a meccsre!