Hírek

Tűzijátékmentes szilvesztert szeretnének a helyi civilek

A szilveszteri tűzijáték használat káros következményeire kívánják felhívni a figyelmet csobánkai szervezetek és magánszemélyek. A nevükben Dr. Vágó János, a pénzügyi bizottság külsős tagja juttatott el hozzánk egy közleményt, amit az alábbiakban változtatás nélkül közlünk.


Javasoljuk, hogy legyen tűzijátékoktól mentes 2022 szilvesztere!

Településünk lakossága egyre nagyobb számban kezdeményezi az évbúcsúztató ünneplésekhez kapcsolódó tűzijátékok korlátozását Csobánka község területén.

A rettenetes zaj által okozott félelem elkerülése, a kisgyermekek, a betegek, a nyugalomra vágyó idősebbek és fiatalabbak, a védett és háziállatok érdekei mellett, a tűzijátékok által okozott környezetszennyezés, tűz és baleset veszély szerepel a változást sürgetők indokai között.

Alulírott szervezetek és magánszemélyek hiszünk a kérés, a higgadt gondolkodás erejében, a lakosság toleráns, együttérző viselkedésében.

A különböző, községünkhöz kötődő internetes fórumokon a mai napig már több, mint 180 fő jelezte, hogy támogatja a kezdeményezést.

Kérjük Önt, ne feledje és környezetét is emlékeztesse arra, hogy a petárdák használatát évek óta törvény tiltja. Kérjük Önt, hogy legyen egyike azoknak, akik 2022. december 31-én és az új év első óráiban nem használnak tűzijátékot sem, és kérjük, hogy családtagjait, barátait, ismerőseit is kérje erre.

Támogatását, segítségét köszönjük!

dr Kollár László, gyermekorvos

dr. Gyetvai Balázs, állatorvos

Csobánkai Értékőrző és Községszépítő Egyesület

Csobánka Sportegyesület

Csodaműhely Egyesület (Csobánkai Tanoda)

Oszoly Környezetvédő Egyesület

Pilis Gyöngyszemeiért Alapítvány (Csobánkai Óvoda és Iskola)

Csobánka, 2022.12.16